WHATSAPP BİLGİ ALMA

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Nev%C5%9Fehir-%C5%9Eebnem-Gen%C3%A7lik-Merkezi/159271674260058
  • https://www.instagram.com/sebnemnevsehirggm/

Hakkımızda
       
ŞEBNEM GENÇLİK MERKEZİ NEDİR?

Günümüz şartlarında genç kızlarımız sosyal çevresi azalmakta ve yalnızlaşmaktadır. Örgün eğitim saatleri dışında vakitlerini daha çok, cep telefonu, bilgisayar, televizyon başında geçirmektedirler.

Türkiye İstatistik Kurumu - TÜİK ‘in 2012 yılında yaptığı bir araştırma verileri şöyle: Ülkemizde yaşayan 15-24 yaş aralığındaki gençlerin % 64,6 ‘sı kendisini “mutlu” hissediyor. Yani, %35,4 'ü de mutsuz (Kendisini mutsuz hisseden gençlerin oranı zamanla artış göstermeye devam ediyor).

Yaklaşık 20 yıl öncesine kadar, her bir gencin akraba çevresinden, mahallesinden, okulundan çok yakın onlarca arkadaşının olduğu ve samimi-sıcak bir atmosferde birlikte büyüdükleri bilinen bir gerçek. Bu sosyal doku günümüzde adeta kaybolmaktadır. Gençlerimiz her geçen gün biraz daha yalnızlaşmakta; sağlıklı, güvenilir sosyal çevreler edinememektedir. Akraba bağları, komşuluk ilişkileri, okul ve mahalle arkadaşlıkları ciddi manada zayıflamaktadır.

Maalesef çevremiz, genç kızlarımızın düzenli olarak vakitlerini geçirecekleri ideal bir mekân olmanın çok gerisindedir. Bu durumu göz önünde bulunduran derneğimiz, genç kızlarımızın, sosyal, ahlaki, kültürel yapılarını göz önüne alarak onların eğlenceli bir şekilde vakit geçirecekleri, bu sırada da el beceri ve karakterlerini geliştirebilecekleri, öğrendikleri ile yarıştıkları, geleceğin anne adaylarını yetiştirildiği, kendi aralarında tanışma ve kaynaşmaların güçlenmesi ve katılımcı gençlerin; güvenilir, yararlı, verimli arkadaşlıklar kurmaları sağlanması da temel hedefler arasında ayrıca her türlü kültürel imkânların sunulmaya çalışıldığı nezih bir mekândır.


ARKADAŞLAR GENÇLİK MERKEZİNDE BULUŞALIM NEDEN Mİ?

 Şebnem Gençlik Merkezinde;
-Rehber desteği alırız
-Okuldan arta kalan vakitlerimizi beraber değerlendiririz
-Tanışma, Kaynaşma ve Eğlence Programlar Yapma
-Kültürel Geziler ve Doğa Yürüyüşleri Yapma
-Piknikler Yapma
-Tiyatro Yapma
-El Sanatları Yapma
-Yemek, Pasta Yapımı öğrenme
-Ezgi İlahi Grubu Kurma
-Bilgi Yarışmaları 
-Güzel arkadaşlıklar kurarız
-Karakter Eğitimi alırız
-Kulüp faaliyetlerine katılırız
-Genel kültürümüzü geliştiririz 
-Önemli günlerde kendi gençlik merkezimizde programlar düzenleriz.Gönül Bahçesinden Sohbetler
Bu Ayın Köşe Yazısı
İlam Tv
55 Dilde 1300 İslami Eser
Deftere Yaz - Oku
Nevşehir Namaz Vakti

Mukabele Oku
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret81005
Site Haritası